اسرار و آثار تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها

تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها
از پاره ای از روایات چنین بر می آید که این تسبیح شریف را پیامبر گرامی اسلام به دختر عزیزش فاطمه تعلیم فرموده اند، و حضرت زهرا نیز پس از آن بر خواندن این کار مداومت کردند، و به همین خاطر به تسبیح حضرت زهرا(س) مشهور گردید و در بین امامان معصوم از جایگاه خاصی برخوردار شد .

ثواب تسبیح حضرت زهرا (س)
تسبیح حضرت زهرا که متشکل از تکبیر و تحمید و تسبیح الهی است، از ثواب بسیاری برخوردار میباشد
امام صادق میفرماید : تسبیح فاطمه زهرا در هر روز بعد از نماز در نزد من محبوب تر است از هزار رکعت نمازی که در هر روز خوانده میشود .
امام باقر می فرماید : هر کس تسبیح حضرت زهرا را به جا آورد و پس از آن استغفار کند؛ مورد مغفرت قرار میگیرد؛ و آن تسبیح در گفتن صد عدد است و در میزان اعمال هزار ثواب دارد، شیطان را دور و خدای رحمان را خشنود می نماید .
و همچنین امام صادق در فضیلت تسبیح حضرت زهرا قبل از خواب میفرماید : هرکس شب را با تسبیح فاطمه سپری کند (هنگام خواب تسبیح گوید) از مردان و زنانی می باشد که خدا را زیاد یاد می کنند . (و به آیه واذکروالله ذکرا کثیرا عمل نموده است).

اسرار تسبیح حضرت زهرا (س)
تسبیح حضرت زهرا بنا بر شواهد وایی و تاریخی در بعضی موارد بر بیماریهای جسمی نیز موثر بوده .
یکی از یاران امام صادق نزد آن حضرت آمده و از کم شنوایی گوش خود نزد آن حضرت شکایت کرد، امام به او فرمود :عَلَیک بِتَسبیح فاطِمه (سلام الله علیها) ...

تسبیح تربت
از حضرت صاحب الزمان (عج) روایت شده که : هر کس تسبیح تربت امام حسین را در دست گیرد و ذکر را فراموش کند، ثواب ذکر برای او نوشته میشود .
و از امام صادق روایت شده که فرمود : یک ذکر یا استغفار که با تسبیح تربت حسین گفته شود، برابر است با هفتاد ذکر که با چیز دیگر گفته شود .
و نیز از امام کاظم روایت شده که فرمود : مومن از پنج چیز نباید خالی باشد : مسواک، شانه، سجاده، تسبیحی که سی و چهار دانه باشد، انگشتر عقیق .

/ 49 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام . سرمایه محبت زهراست دین من. من دین خویش را به دو دنیا نمیدهم . التماس دعا .

بیسیم چی

گل ياس علی چه زيباست . وبلاگت خيلی قشنگه

روح ازاد

سلام...مطلب مفيدی بود.....انشالله هميشه بتونيم عمل کنيم....شهادت امام جواد ع را هم تسليت ميگم....يا حق

توتیا

وبلاگت خیلی عالیه موفق باشی عزیز به منم سر بزن خوشحال میشم علی علی

حمیددادا

سلام ودرود.ممنون که به حقیر سرزدید و بنده بعلت گرفتاری دیر محضرتون رسیدم .در پناه بی بی سلامت با شید یا علی

تنهایی های منتظر

سلام.از اینکه به وبلاگ این حقیر سر زدید خیلی ممنون اما از اینکه دیر به وبلاگتان سر میزنم شرمنده.التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج

شهید من

سلام . مطالب مفيدی بود موفق باشيد.

sara

سلام خيلی قشنگ شده نسبت به قبل موفق باشيد