باب اول

مسئله امامت و جانشيني پيامبر، از مهم ترين و گسترده ترين موضوعاتي است كه  در طول چهارده قرن گذشته، همواره مورد توجه مسلمانان و محل بحثهاي فراوان بوده است .
 شناخت و جدا كردن حق از باطل و آگاهي بر مباني اعتقادي و لزوم تقويت آن در برابر تبليغات مسموم و زهرآگيني كه بعضا با الفاظ فريبنده و گمراه كننده همراه است، ضرورت پرداختن به چنين مباحثي را بيشتر مي نمايد .
 لذا بر آن شديم تا در اين ماه (ربيع الاول) سلسله مباحثي در اين رابطه داشته باشيم .. ضمن اينكه در ادامه به مسئله تبرّي نيز پرداخته خواهد شد . به اميد همكاري و مساعدت شما دوستان ارجمند ...
 ... پيامبر در حالي كه چشمانش اشك آلود شده بود فرمود : اي فاطمه مگر نمي داني ما اهل بيتي هستيم كه خداوند براي ما آخرت را بر دنيا ترجيح داده و فنا را بر همه خلقش حتمي نموده است  .
 خداوند تباركي و تعالي توجهي به زمين نموده و مرا از ميان آنان انتخاب كرد و به پيامبري بر گزيد . سپس براي دوم بار توجهي به زمين نموده و همسر تو (حضرت علي (ع) ) را انتخاب كرده و به من دستور داد تا تو را به ازدواج وي در آورم و او را بعنوان برادر و وزير و وصي و جانشين خود و امتم قرار دهم .
 پس پدر تو برترين انبيا و رسولان خداوند است و شوهر تو بهترين اوصيا و وزيران است و تو اول كسي از خاندان من هستي كه به من ملحق مي شوي .
 سپس خداوند توجهي به زمين كرد و تو را و يازده نفر از فرزندانت و فرزندان شوهرت را كه از نسل تو هستند انتخاب نمود ...

بحار : ج ۲۸ ص ۵۴ ح ۲۲
 امالی شيخ طوسی : ج ۱ ص ۱۵۴

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ياس علقمه

سلام بحث خيلي زيباي رو اوردين.دستتون درد نکنه.خدا توفيقتون بده.يا علي

خاله زهرا

وبلاگم به روز شد ؛خوشحال مي شم نظراتتون را بدونم.التماس دعا

حامد کشکول

سلام . چند وقته سراغ ما نميای . نکنه قهر کردی ؟؟

مركز فرهنگي شهيد آويني

تا کی به تمنای وصال تو يگانه اشکم شود از هر مژه چون سيل روانه ----- درصورت تمايل لينک بدهيم - منتظر تماس و حضور سبز شما هستيم

mojtaba

سلام عزيز شايد از ما سير شدی سر نميزنی.خوشحال می شم پيام زيباتون رو ببينم.ياحق

يوسف

سلام .. و ممنون . قالب جديد هم مبارک .

در اوج تنهايي

آغاز امامت فرزند زيبايي ازلي ، زيباترين اجابت هر قنوت ، نيمه نابرابر شرف و افتخار ، موعود (عج) وعده داده شده ، بر شما عاشق كويش مباركباد