">اسرار و آثار تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها - حریم یاساسرار و آثار تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها

۱۳۸٤/۱٠/٥تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها
از پاره ای از روایات چنین بر می آید که این تسبیح شریف را پیامبر گرامی اسلام به دختر عزیزش فاطمه تعلیم فرموده اند، و حضرت زهرا نیز پس از آن بر خواندن این کار مداومت کردند، و به همین خاطر به تسبیح حضرت زهرا(س) مشهور گردید و در بین امامان معصوم از جایگاه خاصی برخوردار شد .

ثواب تسبیح حضرت زهرا (س)
تسبیح حضرت زهرا که متشکل از تکبیر و تحمید و تسبیح الهی است، از ثواب بسیاری برخوردار میباشد
امام صادق میفرماید : تسبیح فاطمه زهرا در هر روز بعد از نماز در نزد من محبوب تر است از هزار رکعت نمازی که در هر روز خوانده میشود .
امام باقر می فرماید : هر کس تسبیح حضرت زهرا را به جا آورد و پس از آن استغفار کند؛ مورد مغفرت قرار میگیرد؛ و آن تسبیح در گفتن صد عدد است و در میزان اعمال هزار ثواب دارد، شیطان را دور و خدای رحمان را خشنود می نماید .
و همچنین امام صادق در فضیلت تسبیح حضرت زهرا قبل از خواب میفرماید : هرکس شب را با تسبیح فاطمه سپری کند (هنگام خواب تسبیح گوید) از مردان و زنانی می باشد که خدا را زیاد یاد می کنند . (و به آیه واذکروالله ذکرا کثیرا عمل نموده است).

اسرار تسبیح حضرت زهرا (س)
تسبیح حضرت زهرا بنا بر شواهد وایی و تاریخی در بعضی موارد بر بیماریهای جسمی نیز موثر بوده .
یکی از یاران امام صادق نزد آن حضرت آمده و از کم شنوایی گوش خود نزد آن حضرت شکایت کرد، امام به او فرمود :عَلَیک بِتَسبیح فاطِمه (سلام الله علیها) ...

تسبیح تربت
از حضرت صاحب الزمان (عج) روایت شده که : هر کس تسبیح تربت امام حسین را در دست گیرد و ذکر را فراموش کند، ثواب ذکر برای او نوشته میشود .
و از امام صادق روایت شده که فرمود : یک ذکر یا استغفار که با تسبیح تربت حسین گفته شود، برابر است با هفتاد ذکر که با چیز دیگر گفته شود .
و نیز از امام کاظم روایت شده که فرمود : مومن از پنج چیز نباید خالی باشد : مسواک، شانه، سجاده، تسبیحی که سی و چهار دانه باشد، انگشتر عقیق .