">حریم یاسنهم ربیع الاول

۱۳۸٤/۱/٢٩ السلام علیک یا ابا صالح المهدی

سلام
روز نهم ربیع و آغاز ولایت حضرت ولی امر صاحب الزمان (غدیر ثانی) رو به همه دوستان تبریک میگم ..
تو مطلب قبلیم یه کم گنده گنده صبحت کرده بودم که بضیا خورده گرفتند .. خب باشه ..  این دفعه راحت تر، روانتر و برای اینکه همه بخونن سعی کردم خلاصه صحبت کنم ..
یه تحقیقی تو این چند روز داشتم انجام میدادم از خیلی از افراد که آیا لعن بر خلیفه اول و دوم و سوم جایز است یا خیر .. خب بعضیا میگفتن نه چرا لعن کنیم، ما چیکار داریم .. (که تقریبا آمار زیادی بودن !!! حتی بعضیا!!)  خب از اون طرف هم بعضی دیگه میگفتن صد در صد صحیحه و ثواب داره و ...

قال الله تعالی : همانا کسانیکه خداوند و رسولش را اذیت میکنند، خداوند آنها را در دنیا و آخرت لعنت کرده و عذاب دردنانکی برای آنها فراهم نموده. (احزاب 58)
قال رسول الله (ص) : فاطمه پاره تن من است، هر کس او را اذیت کند مرا اذیت کرده و هر کس مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است . (صحیح بخاری. ج 5)
حضرت فاطمه زهرا (س) به آن دو نفر(اولی و دومی) فرمودند : بخدا قسم که شما دو نفر مرا اذیت کردید . (بحار - 171.43)
پس آنها که حضرت فاطمه زهرا پاره تن پیامبر را اذیت کردند، حضرت رسول اکرم (ص) و خداوند را اذیت نموده اند پس خداوند هم آنان را لعنت نموده اند ..
و فرازی از زیارت عاشورا :
اللهم خص انت اول ظالم بالعن منی وابدا به اولا، ثم العن الثانی و الثالث و الرابع اللهم العن هم جمیعا .
امام صادق میفرمایند : ما طایفه بنی هاشم به بزرگ و کوچکمان امر می کنیم که آن دو نفر (اولی و دومی) را سب نموده و از آنها بیزاری جویند . (بحار الانوار - 323.47)
و  نیز نقل از امام صادق (ع) که ایشان بعد از هر نماز واجب خود چهار مرد و چهار زن را لعن میفرمود . از مردها اولی و دومی و سومی و معاویه و از زنها عایشه و حفصه و هنده و ام الحکم خواهر معاویه . (فروع کافی 342.3)
 

خب قانع شدن بعضیا؟  تو مطلب بعدیم فرازهایی از دعای صنمی قریشی رو مینویسم که حضرت امیر المومنین علی علیه السلام در قنوت نماز می خواندند . اونم خیلی جالب و خوندنیه ..

خب اگه موافقی تو هم بگو .. لعن علی عدوک یا علی، اولی و دومی و سومی ...


 

باب اول

۱۳۸٤/۱/٢۳مسئله امامت و جانشيني پيامبر، از مهم ترين و گسترده ترين موضوعاتي است كه  در طول چهارده قرن گذشته، همواره مورد توجه مسلمانان و محل بحثهاي فراوان بوده است .
 شناخت و جدا كردن حق از باطل و آگاهي بر مباني اعتقادي و لزوم تقويت آن در برابر تبليغات مسموم و زهرآگيني كه بعضا با الفاظ فريبنده و گمراه كننده همراه است، ضرورت پرداختن به چنين مباحثي را بيشتر مي نمايد .
 لذا بر آن شديم تا در اين ماه (ربيع الاول) سلسله مباحثي در اين رابطه داشته باشيم .. ضمن اينكه در ادامه به مسئله تبرّي نيز پرداخته خواهد شد . به اميد همكاري و مساعدت شما دوستان ارجمند ...
 ... پيامبر در حالي كه چشمانش اشك آلود شده بود فرمود : اي فاطمه مگر نمي داني ما اهل بيتي هستيم كه خداوند براي ما آخرت را بر دنيا ترجيح داده و فنا را بر همه خلقش حتمي نموده است  .
 خداوند تباركي و تعالي توجهي به زمين نموده و مرا از ميان آنان انتخاب كرد و به پيامبري بر گزيد . سپس براي دوم بار توجهي به زمين نموده و همسر تو (حضرت علي (ع) ) را انتخاب كرده و به من دستور داد تا تو را به ازدواج وي در آورم و او را بعنوان برادر و وزير و وصي و جانشين خود و امتم قرار دهم .
 پس پدر تو برترين انبيا و رسولان خداوند است و شوهر تو بهترين اوصيا و وزيران است و تو اول كسي از خاندان من هستي كه به من ملحق مي شوي .
 سپس خداوند توجهي به زمين كرد و تو را و يازده نفر از فرزندانت و فرزندان شوهرت را كه از نسل تو هستند انتخاب نمود ...

بحار : ج ۲۸ ص ۵۴ ح ۲۲
 امالی شيخ طوسی : ج ۱ ص ۱۵۴


 

کبوتر دل

۱۳۸٤/۱/٢٠صداي تيك تيك ساعت ميآيد و همراه آن دل تنهاي من نيز مي رود و مي آيد . دارد لحظه ي موعود فرا ميرسد، دوستان همه دارند مي روند . فضا عطرآگين شده از نور حضور تو همه سوار قطار ميشوند و من تنها با چشمي پر از اشك و دلي پر از آه برايشان دست تكان ميدهم . هر لحظه قطار دورت مي شود و دل من نيز با ان پر ميكشد .
 همه رفتند و من ماند و تنهايي و دوري تو .
آنها هنوز به تو نرسيده اند و اينجايم، اما در مقابل حرمت ايستاده ام و اذن دخول ميخوانم . آري دل من آنجاست .
من تور را آنجا يافتم و صورت گلگونم را زير پاي زائرانت نهادم و سلامت دادم
سلامی از دلی شکسته بر عاشقانه ترين جاده های زندگی
   از قلبی خسته بر دلنواز ترين عبور
      از مجنون در سرزمين جنون بر غريب ترين غريبان عالم
          سلامي از راه دور بر تو اي امام همام يا علي ابن موسي الرضا

در همين حال و هوا بودم كه كبوتري سفيد توجه مرا به خود جلب كرد گوئي نامه رسان بود . او حامل پيامي بود .
نزديك رفتم پارچه ي سبزي را رها كرد و رفت ...


 

از برکت وجود اين شهيدان است که ما در انتظار رؤيت خورشيديم

۱۳۸٤/۱/۱٤سلام . ميدونم خيلي هاتون از دست من گله داريد كه اين دفعه دير آپديت كردم تقريبا 20 روز شد .. ولي دوست داشتم مطلب قبليم كه در باره ايام عيد بود افراد بيشتر بخونن و استفاده كنند .. تو ايامي كه همه ديد و بازديد ميرن سرشون شلوغه ياد عزيزاني هم باشند كه ثمره اين ديد و بازديدا و آسايش ماها بودن .. كساني كه گردن همه ما ها حق دارن، كساني كه معني واقعي ايثار رو فهميدن، كساني كه اقتدا كردند به حضرت عباس (ع) و درراه امام و آرمان خود جان خود را درطبق اخلاص قرار داده و در مقابل دشمن سينه سپر كرده و تا آخرين قطره خون ايستادگي كردند .. خانواده هاي اين شهدا هم پيروي كردند از بي بي زينب (س) و همچون كوه آنان را حمايت كردند و در مقابل سختيها ايستادگي كردند .. حال همه بايد دست به دعا برداريم كه تا ظهور آقامون و صاحبمون ادامه دهنده راه اين عزيزان باشيم و ندبه كنان از خداوند بخواهيم : اللهم عجل لوليك الفرج

اما اثر دعا و ندبه در تعجيل فرج حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالي فرجه الشريف

در بحارالانوار از امام صادق (ع) نقل است كه خداوند به ابراهيم فرمود كه براي آنحضرت ازسارا فرزندي به تو خواهد رسيد . وقتي ابراهيم به سارا خبر داد، سارا با اعجاب و حالت غير قابل قبول گفت آيا از من كه پيرزني شده ام ؟!
خداوند مجددا وحي فرمود كه ساره خواهيد زائيد ولي اولاد او 400 سال به زحمت و رنج خواهند افتاد بخاطر اينكه سخن مرا جواب گفته و ناباوري داشته ...

امام صادق علي السلام فرمودند : هنگامي كه فشارها و شكنجها ها بر بني اسرائيل طول كشيد چهل صباح به درگاه خداوند به دعا و ندبه پرداختند و تعجيل در فرج تقاضا كردند. لذا خداوند هم به موسي و هارون وحي فرمود كه قيام كند و آنها را (بني اسرائيل) از فرعون و فرعونيان خلاص نمايند .. پس170 سال را از آنها برداشت و تحاكميت حكومت فرعوني پايان پذيرفت و فتح و پيروزي از آن قوم موسي شد .

در ادامه  امام مي فرمايند : هكذا لو انتم فضلتم لفرج الله عنا فاما اذا لم تكونوا فان المر ينهي الي منتهاه
يعني همچنين شما هم اگر چنين كنيد هر آينه خداوند بر ما فرج خواهد داد و اگر چنين ننمائيد البته اين امر تا آخرين مرحله نهايي خود را طي خواهد نمود .

‎‎‎‎‎‎پس بياييم با دعا و ندبه تعجيل در فرج حضرت صاحب الزمان را از خداوند بخواهيم و جانباز راه حضرت باشيم ...

مطلبم را با سخني از سيد شهيدان اهل قلم به پايان ميرسانم : شهدا واسطه پيوند آسمان و زمين هستند و جز طريق آنان، راهي براي جلب عنايات خاصه حضرت حق وجود ندارد .

التماس دعا يا علي ..